Кошик
397 відгуків
В зв'язку з не стабільним курсом валют, ціни уточнюйте !
Bronevik.in.ua - замки і фурнітура для дверей від відомих надійних брендів
+380 (66) 624-44-82
+380 (68) 214-88-40

Циліндри DOM Diamant (БУДИНОК Діамант)

Одним з найбільш відомих механізмів секретності у німецького концерну DOM є модель циліндра Diamant. В ієрархічному дереві взломостойкості механічних циліндрових механізмів Diamant займає перше місце, вищий щабель.
Висока ціна виробу і заявлений вищий рівень взломостойкості роблять циліндр привабливим для більш детального вивчення.
У цій статті спробуємо розібратися з принципом роботи механізму і оцінити його.
Розглянутий циліндр має загальну довжину до 60 мм.

 Лезо ключа виконано з нержавіючої сталі. Форма леза - циліндр, що має два поздовжніх направляючих паза. Нарізка ключа виконана в трьох площинах, не має жодних аналогів на ринку. За заявою виробника, нарізка ключа виконується з використанням CNC процесу. CNC процес - це обробка заготівлі на високоточному обладнанні одночасно в декількох площинах. Точність нарізки дуже висока, допустиме відхилення до двох сотих міліметра. Цілком очевидно, що підхід до якості продукту, у німців на найвищому рівні.

Корпус циліндра виконаний з особливого, метало - керамічного сплаву методом лиття під тиском. Цей матеріал володіє не тільки високими технічними характеристиками до механічного впливу, але і відмінними антикорозійними властивостями. Використання такого дорогого сплаву при виготовленні корпусу циліндра необхідно для додання виробу високого запасу міцності.

Частини циліндра з'єднані захисної вставкою, виконаної з нержавіючої сталі.

На фотографії видно, що під фланець торця корпусу впресовані широкі захисні вставки каплевидної форми. Вони покликані додатково захистити механізм від висвердлювання в корпус циліндра, в місця з'єднання половинок. Жорсткість цих вставок відмінна від твердості матеріалу корпусу, матеріал виготовлення - хромонікелева сталь.

Видно, що захисна вставка фіксується не тільки двома гвинтами, але і додатково двома впрессованными циліндрами, що виходять з половинок корпусу.

Сердечник циліндра, після зняття обмежують стопорних кілець, витягується з внутрішньої сторони половинки корпусу.

Власне, сам сердечник:

Механізм дисковий, а це значить, що за стопорение сердечника від проворота в корпусі, будуть відповідати баланси. У Diamante три балансу циліндричної форми, виконаних із сталі з легуючими добавками. Таким чином, положення диска в механізмі контролюється з трьох сторін.
При виставленні «рідного» ключа на механізм, кодові пази секретних елементів утворюють загальні поздовжні пази, в які йдуть баланси. Диск, що має шість циліндричних виступів. Для простоти розуміння, назвемо цей елемент - барабан. Цей елемент не заважає повороту сердечника, оскільки основа-диск ніяк не з'єднується з іншими деталями. У корпусі ж циліндра, під виступи барабана виконані технологічні поглиблення, в яких він і фіксується.

 

Диск, що має шість циліндричних виступів. Для простоти розуміння, назвемо цей елемент - барабан. Цей елемент не заважає повороту сердечника, оскільки основа-диск ніяк не з'єднується з іншими деталями. У корпусі ж циліндра, під виступи барабана виконані технологічні поглиблення, в яких він і фіксується.

Цей подпружинненый штифт з лопаттю виконує кілька функцій в циліндрі.
По-перше, лопать утримує перший диск циліндра завжди в строгому положенні, щоб забезпечити чіткий захід ключа.
По-друге, вісь штифта, на яку намотана пружина, не дають дисків механізму повернутися і стати в таке положення, коли захід ключа буде неможливий.
Так, якщо в «класичних» дискових механізмах поворот диска можливий на будь градус навколо своєї осі, то в Diamant поворот диска обмежений, а максимально можливий градус повороту - 90. Цей момент буде більш детально розглянуто нижче.

Ще одна важлива деталь сердечника - напрямна ключа. Вона жорстко з'єднана з сердечником трьома пазами.

Знявши напрямну ключа з сердечника, дісталися до секретних елементів циліндра.
Сталевий диск механізму секретності має «В» -образне отвір під ключ. Саме цим отвором відбувається переміщення та фіксування диска ключем.
Так само секретний елемент з боків має чотири паза: три - однакової форми під баланси, одне - розширене, обмежує його поворот.

Загальна кількість секретних елементів у механізмі - 11. Відстань між ними задано дисками. Їх виконання просто вражає своєю технологічністю:

Розмежувальна шайба секретних елементів виконана з нержавіючої сталі, в неї однаково заданій відстані зачеканены сталеві кульки.
На фотографії при макрозйомці може здатися, що нічого в цьому цікавого немає. Але треба врахувати, що діаметр кулі - менше 1 мм, при цьому кульки зачеканены рухомо, забезпечуючи диску тертя-кочення при русі. Тим самим розмежувальні шайби дисків, при повороті останніх, працюють як шарикопідшипник, попереджаючи появу зносу. Не дивно, що на свою продукцію DOM дає 10-річну гарантію.

Крім цього, суворе відстань між розмежувальної шайбами в механізмі, задається пазами в латунному корпусі сердечника.

На фотографії диски викладені зліва направо в порядку і стані, в якому знаходилися в сердечнику.
Видно, що центральне «В» -образне отвір у дисках розгорнуто по черзі в різні боки. Це вказує на два наступних моменти, які важливо зрозуміти, щоб говорити про теоретичну можливість маніпуляційного розкриття даного циліндра.
По-перше, фіксування кожного окремого диска в механізмі ключем, після його виставлення, відбувається обома сторонами нарізки ключа.
По-друге, для набору потрібної комбінації механізму, поворот дисків відбувається в різні сторони годинникової стрілки по черзі.

Стає цілком очевидно, що для чистого розкриття механізму DOM Diamant потрібно тільки індивідуальний інструмент, виготовлення якого потребує індивідуальної розробки та спецобладнання. Крім цього, при наявності такого інструменту, маніпуляції їм в даному циліндрі будуть утруднені різницею поворотів дисків і подальшим перекриванням свердловини при цих поворотах.

Висновки: Всі вузли та складові деталі механізму виконані з дорогих, надзвичайно міцних матеріалів. Це надає механізму не тільки відмінний захист при вандальних методах злому, але і забезпечує величезний термін служби. Точність і якість виготовлення на належному високотехнологічному рівні. Унікальний, який не має аналогів на ринку, особливі принципи його роботи, а також мала поширеність циліндра, дозволяють говорити про неможливість інтелектуального розтину циліндра на сьогоднішній день.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner